טיפול בצרידות

צרידות מאופיינת בקול מחוספס וגס, קושי לדבר לפעמים גם תחושת כאב. הגורמים לצרידות הם בדרך כלל פגיעה במיתרי הקול, פוליפים או יבלות על מיתרי הקול. צרידות קשה פוגעת באיכות החיים, בתקשורת יום-יומית ובתפקוד החברתי.

מהם הטיפולים הקיימים בצרידות?

כיום, ניתן לפנות לקלינאי תקשורת לצורך לימוד טכניקות שונות של דיבור אולם הטיפול לא תמיד עוזר ובכל מקרה אינו פותר את הבעיה מהשורש. אדם בריא אמור לדבר באופן חופשי ללא תרגילים מיוחדים ואם הוא אינו מסוגל צריך לרפא אותו ולאפשר לו לדבר באופן חופשי כמו שרוב האנשים מדברים.

בנוסף, ניתן לבצע ניתוח להסרת יבלות ממיתרי הקול אולם בנוסף לסיכונים בניתוח עצמו הפוליפים נוטים לחזור ולהופיע מחדש.

מהו הטיפול ההומיאופתי בצרידות?

בטיפול הומיאופתי יש לבחון את מצבו הכללי של המטופל, להכיר אותו ועל סמך נתונים אלו לבחור לו תרופה הומאופתית שתסייע לו להתגבר על בעיית הצרידות באופן מהיר, בטוח וללא תופעות לוואי. הטיפול ההומיאופתי אינו כולל תרגילי דיבור מעייפים והשיפור שמושג בטיפול הוא יציב קבוע ומתמשך.

מקרה לדוגמא

הדס (שם בדוי), מוזיקאית בת 44, הגיעה לטיפול הומיאופתי עם תלונה על צרידות קשה התוקפת אותה לעיתים קרובות ומביאה אותה למצב שבו היא לא מצליחה לדבר כלל. “לעיתים אני פוחדת לענות לטלפון” היא מספרת. הדס סבלה מיבלות על מיתרי הקול, היא ניסתה תרגילי דיבור שלא עזרו, המליצו לה על ניתוח להסרת היבלות ממיתרי הקול אבל היא החליטה לנסות טיפול הומאופתי לצרידות.

לאחר ראיון ראשוני וביצוע אנליזה נבחרה עבור הדס תרופה הומיאופתית וכבר לאחר מספר שבועות היא דיווחה שהיא יכולה לשיר בהופעות, לדבר באופן חופשי יותר, לשמור על הקול לאורך זמן והדבר תורם לה להרגשה כללית טובה יותר.

הדס התמידה בטיפול ההומאופתי והשיפור נמשך כך שהניתוח להסרת היבלות נחסך ובזכות ההומאופתיה הדס כיום מסוגלת לדבר בחופשיות ואיכות חייה השתפרה פלאים. לקריאת המקרה המלא לחץ כאן.

צור עמי קשר

*שם: *מס' טלפון: דוא"ל:
סיבת הפניה *עיר מגורים:

[custom-facebook-feed]

yyy

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *